İstanbul Klima Servisi
444 67 02

Klimada dış ünite neden devreye girmez? 5 Neden

Klimada dış ünite neden devreye girmez? 5 Neden

Klima arızalarında dış ünite sorunlarıda sıkça yaşanır. Klimada dış ünite neden devreye girmez? yazımızda sebep olan 5 neden belirtilmiştir. Kullanım yaptığınız klimada aşağıdaki teknik sorunlar varsa dış ünite devreye girmez.

Arıza tamir hizmetlerinde bir çok klima markasında deneyimli teknisyenlere sahibiz. 444 67 02 numaradan 7/24 klima servis kaydı yapabilirsiniz. Klima iç ünite, dış ünite arızaları, periyodik klima bakımı, klima gaz dolumu, yer değiştme ve montaj dahil tüm hizmetleri firmamızdan alabilirsiniz.

1- Klima Gazı Bitmişse Dış Ünite Devreye Girmez

Duvar tipi klima split klima cihazlarında klima gazı uzun süreli kullanım sonrasında bitebilir. Bu nedenle hem iç ünite hemde klima dış ünite devreyeye girmemesi bu durumda normaldir. Klima gazı dolumu yapılarak tekrar aktif şekilde cihaz çalışır vaziyete getirilebilir. Firmamız klima teknik birimine ulaşarak gaz dolumu yapılmasını talep edebilirsiniz.

Şayet klima gazında bir sorun görünmüyor ve klima dış ünitesi yinede çalışmıyorsa aşağıdaki arıza türlerini kontrol etmeniz önerilmektedir.

2- Klima Ekovat Problemlerinde Dış Ünite Devreye Girmez

Ekovat içinde bulunan ve önemli görevi olan sistemin yağ eksilmesi durumunda dış ünite etkilenir ve pasif durumuna düşebilir. Ekovat yağ eksilme durumu klima marka ve modellerine göre farklılık gösterebilir. Dış ünite devreye girmeyor ve çalışmıyorsa mutlaka Ekovat yağ durumu kontrol edilmelidir. Bu işlem bireysel olarak tarafınızdan değil klima teknik servisi tarafından yapılması gerekir.

Klima Gazı Bitmişse Dış Ünite Devreye Girmez

3 – Klima Kompresör Arızalarından Dış Ünite Devreye Girmez

Kompresörler diğer akşam ve parçalar gibi çok sık arıza yapmasa da dış üniteyi etkileyen bir unsudur. Eğer klimanız eksik gaz ile ciddi sürelerde çalıştırılmış ise kompresör zarar görmüş olabilir. Kompresör her durumda tamiri mümkün olmayabilir ve parça değişimi yapılması gerekebilir. Öncelikle tamir için parçanın detaylı arıza tespiti gereklidir. Firmamız Merkez klima teknik firmasında kompresör tamir onarımı yapılmaktadır.

4- Elektrik Voltaj Sorunu Varsa Dış ünite Devreye Girmeyebilir.

Klima cihazlarında bağdaştırıcı kablolar bulunmaktadır. Voltaj sorunları deni ile bağdaştırıcı kablolar zarar görmüş ve çalışma duruma düşmüş olabilir. Buda klima dış ünitesinin çalışmayacağı anlamına gelebilir.

5- Klima Anakart Arızalandıysa Dış Ünite Çalışmaz

Son olarak klima anakart arızalarında dış ünite devreye girmez. Anakart bir çok farklı sebeple arıza yapabilir. Klimadaki farklı bir aksan ve parça nedeni ile anakart arıza yapar ve buda dış üniteye etki edebilir.

Eski ve yeni teknoloji klima cihazlarında dış ünite sorunları yaşanabilir. Her tür dış ünite sorunu giderilebilir. Klima teknik servis firmamıza ulaşarak hemen profesyonel destek alabilirsiniz.

klima tamir ve onarımı
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *